Dnes je: 17.06.2024

Hasiči – školení: V průběhu měsíce února a března tohto roku se členové JPO Louňovice…

Hasiči – školení:

V průběhu měsíce února a března tohto roku se členové JPO Louňovice pod Blaníkem ve složení Pospíšil J., Jelínek J., Staněk M., Veselý J., zůčastnily na základně HZS Benešov, školení na obsluhu a manipulaci s přenosnou motorovou řetězovou a rozbrušovací pilou pod vedením instruktora z HZS Benešov Kirchnera P.
Toto školení se skládalo ze dvou částí,teoretická se zaměřením na bezpečnostní pokyny, teoretické parametry a kritéria při práci se samotnou motorovou pilou, bezpečnost práce.Druhá část byla zaměřena na praktické využití v praxi které proběhlo v lese katastru obce Václavice, kde členové JPO praktikovaly získané vědomosti.
K úspěšnému absolvování a získání osvědčení, bylo třeba na závěr celého školení sepsat test odborné způsobilosti.
Výše jmenovaní tento sepsali ůspěšně a byl jim předán kvalifikační průkaz k obsluze přenosných motorových řetězových a rozbrušovacích pil.

Ve dnech 21.3.-22.3.2009 proběhlo v rekreačním zařízení Jizbice, školení družstev sborů dobrovolných hasičů které jsou dislokovány do jednotek požární ochrany(JPO), se specializací:velitel družstva, strojník a nositel dýchací techniky.Za JPO Louňovice pod Blaníkem se tohoto školení zůčastnily:Pospíšil J., Maršíček F., Staněk M.a Veselý J.
Výše uvedení členové JPO absolvovali školení na pozici strojník.První den tj. sobota,byl zaměřen na teoretickou část, kde se mimo jiné členové seznamovali např. se zákonem o požární ochraně(133/1985Sb.), taktikou bezpečného zásahu, bezpečnostním opatřením, technickými parametry požární stříkačky PS-12 a automobilové stříkačky CAS.
Druhý školící den byl koncipován na praktickou část, která probíhala převážně v terénu s následnou aplikací získaných zkušeností z teoretické části předešlého dne, např. dálková doprava vody, bezpečná a taktická manipulace z hadicemi a savicemi dle platných právních norem, údržba a běžné opravy techniky, signalizace na místě zásahu bez použití elektronické komunikační technologie atd.
V závěru tohoto dne byly sepsány testy ověřující teoretické a praktické vědomosti s následným vyhodnocením.Všichni členové JPO Louňovice pod Blaníkem absolvovali toto školení úspěšně.
Školení se zůčastnilo celkem cca 115 členů JPO z celého okresu Benešov.

Fotografie z obou akcí jsou k nahlédnutí zde:

http://www.lounovicepodblanikem.cz/dokumenty/hasici/jizbice_skoleni_2009/

Foto a text: Martin Staněk

Chcete být informování?

Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek a změn na úřední desce
Informace dle zákona