Dnes je: 18.06.2024

HAVÁRIE NA RYBNÍKU POTOČEK Únik vody o cca 1m pod normální hladinu zapříčinil průsak vody…

HAVÁRIE NA RYBNÍKU POTOČEK

Únik vody o cca 1m pod normální hladinu zapříčinil průsak vody do starší díry po ondatře. Hrozila akutní škoda na plůdku, který je zde zakomorován. Hráz byla obnažena v širokém pásu až na odtokovou trubku. Hlína zbavená kamenů se znovu pěchovala, aby se přerušily chodby po ondatře, kterých se při výkopu našlo několik.
Přes veškerou vynaloženou snahu se po týdnu při vypouštění Býkovského rybníka prosákla další díra dále v hrázi. Po vyčištění a obnažení byla díra zalita řídkým betonem. Přední strana hráze byla zpevněna kameny a vyspárována betonem. Vrchní část hráze byla zavezena hlínou a znovu udusána. V současné době rybník drží a neteče. Poděkování patří všem, kteří se na odstranění této havárie podíleli.

Jelikož se na tomto rybníčku opakovaně potýkáme s nedostatkem přitékající vody. Udělali jsme několik opatření proti nedostatku kyslíku a následnému uzavření hladiny vodním květem. Byl nainstalován větrník, který bude vodu čeřit a přívod vody z pramenu jsme svedli do vyvýšené trubky tak, aby přitékající voda padala z výšky na hladinu.

Prohlédněte si přiložené fotografie:

http://www.lounovicepodblanikem.cz/dokumenty/foto/rybari/2012/foto_oprava_rybnik.pdf

Petru zdar!

Jiří Herkloc, předseda RS

Chcete být informování?

Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek a změn na úřední desce
Informace dle zákona