Dnes je: 18.06.2024

přeposláno Bc.Ivana Křížová Blanický cyklorytíř letos startuje z Kondrace V sobotu 23. května 2015 se…

přeposláno Bc.Ivana Křížová

Blanický cyklorytíř letos startuje z Kondrace

V sobotu 23. května 2015 se v Kraji blanických rytířů na Benešovsku uskuteční již desátý ročník cyklistické akce s názvem „Blanický cyklorytíř“. Akce zahájí cyklistickou sezónu na cyklotrase „Po stopách blanických rytířů“.

I pro tento ročník jsou tradičně připraveny dvě cyklotrasy – pro zdatné cyklisty a pro rodiče s dětmi. Obě cyklotrasy začínají v Kondraci ve Farním muzeu.

Delší cyklotrasa (34 km), vede kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Na trase naleznou návštěvníci odpočinková místa s ilustrovanými legendami o blanických rytířích.

Cyklotrasa pro rodiče s dětmi, dlouhá 8 km, bude doplněna zastaveními s plněním různých cyklistických i vědomostních úkolů.

„Blanický cyklorytíř startuje z Kondrace letos již počtvrté. Stáli jsme na samém počátku této dnes již tradiční akce a jsme rádi, že můžeme pořádat i jubilejní 10. ročník. Vlastní cyklotrasa „Po stopách blanických rytířů“ vznikla společně s projektem ubytovny „U blanických rytířů“ u nás v Kondraci. V rámci dalšího našeho projektu pro návštěvníky regionu – Farního muzea, z něhož letos startujeme, byla vylepšena ve spolupráci s ostatními zúčastněnými obcemi o další odpočinková místa. Pro spokojenost všech účastníků uděláme vše, co bude v našich silách a pevně doufám, že nám pomůže také počasí,“ říká starosta Kondrace Miroslav Matuška.

Letošní start „Blanického cyklorytíře“ bude v sobotu 23. května průběžně mezi 13. a 14. hodinou z Farního muzea, kde bude i zakončení akce.

Všichni účastníci, kteří cyklotrasu absolvují a do cíle dorazí s potvrzenými kartami z jednotlivých stanovišť, obdrží pamětní list a budou blanickým rytířem pasováni na Blanického cyklorytíře 2015. V cíli je zajištěno občerstvení včetně hudební produkce.

Cyklistickou akci realizuje obec Kondrac ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody Vlašim a obcemi Pravonín, Načeradec, Veliš, Ostrov a Louňovice pod Blaníkem.

Účastnický poplatek 20,- Kč.

Kontakt:
Miroslav Matuška, starosta Kondrace, tel. 317 843 088, 724 189 535
Ivana Křížová, organizační zajištění, tel. 776 606 648, ivana.krizova@nature.cz

www.blanik.net

Chcete být informování?

Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek a změn na úřední desce
Informace dle zákona