Dnes je: 13.07.2024

přeposláno Ivana Křížová, tel.: 776 606 648 ivana.krizova@nature.cz Blaničtí cyklorytíři úspěšně dojeli do cíle V…

přeposláno Ivana Křížová, tel.: 776 606 648
ivana.krizova@nature.cz

Blaničtí cyklorytíři úspěšně dojeli do cíle

V sobotu 11. června 2016 se uskutečnil v pořadí již 11. ročník akce Blanický cyklorytíř. Akce je již tradičním zahájením cyklistické sezóny na cyklotrase Po stopách blanických rytířů.

Po 13. hodině odstartovalo z náměstí v Louňovicích pod Blaníkem na pokyn blanického rytíře celkem 380 účastníků. Mohli si vybrat ze dvou tras – zdatnějším cyklistům byla určena 34 km dlouhá trasa, která provedla cyklisty kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Na šesti stanovištích – v Načeradci, Pravoníně, Částrovicích, Kondraci, Ostrově a Veliši – jezdci sbírali razítka.

Především menším dětem a jejich rodičům byla určena 9 km dlouhá dětská trasa z Louňovic pod Blaníkem přes Laby, Roudný a Libouň zpět do Louňovic. Na každé zastávce byly pro děti připraveny různé úkoly.

Po úspěšném zdolání celé trasy a nasbírání všech razítek na účastníky čekal v cíli v Louňovicích pod Blaníkem blanický rytíř ve zbroji, který všechny slavnostně pasoval na Blanické cyklorytíře roku 2016. Od dvorní dámy pak dostali na památku diplom.

„Blanický cyklorytíř startoval z Louňovic pod Blaníkem podruhé, naposledy jsme akci pořádali v roce 2010. Z našeho pohledu a doufám, že i z pohledu účastníků, se letošní ročník vydařil. K tomu přispělo hlavně pro cyklisty ideální počasí, nepršelo, ani nebylo příliš horko,“ říká starostka Louňovic pod Blaníkem, Růžena Kučerová.

V cíli ještě čekalo na velké i malé cyklisty občerstvení a pak už se všichni – na kole nebo autem – vydali k domovu.

Cyklistickou akci pořádal městys Louňovice pod Blaníkem ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody Vlašim, městysem Načeradec a obcemi Kondrac, Pravonín, Veliš a Ostrov.

Chcete být informování?

Zadejte Váš e-mail pro odběr novinek a změn na úřední desce
Informace dle zákona